Формування інклюзивної компетентності педагогів

26 квіт. 2024
Онлайн-семінар для вчителів громадянської та історичної галузі, який пройшов 23 квітня 2024 року, був присвячений актуальному питанню формування інклюзивної компетентності педагогів.

Основою  інклюзивної  освіти,  а  водночас  й умовою її успішності, є професійна кваліфікація, педагогічні та психологічні можливості вчителів, розуміння  ними  ідеї  інклюзії  та  готовність працювати  в  умовах  інклюзивного  навчання.

Онлайн-семінар для вчителів громадянської та історичної галузі, який пройшов 23 квітня 2024 року, був присвячений  актуальному питанню формування інклюзивної компетентності педагогів.
        Консультантка ЦПРПП Олена Діріна акцентувала увагу спільноти на потребі розвитку інклюзивної компетентності сучасного вчителя як складової його професійної компетентності в цілому. Розглянула основні шляхи формування та розвитку інклюзивної компетентності, критерії готовності вчителя до інклюзивної діяльності, ефективність діяльності команди психолого-педагогічного супроводу.

Юлія Заяц, заступник директора та вчитель історії Синельниківського ліцею № 6, ознайомила педагогів з алгоритмом  організації інклюзивного навчання  для дітей з ООП у закладі освіти. Спікерка представила учасникам семінару проєкт «Школа для всіх і для кожного», який впроваджується у ліцеї, проаналізувала роль вчителя-предметника у створенні адаптованих та модифікованих програм, продемонструвала приклад ведення щоденника спостережень.

Анастасія Шведкова, вчитель історії Синельниківського ліцею № 1, розповіла про сучасні підходи до навчання історії учнів з особливими освітніми потребами. Зазначила, що для індивідуалізації навчання застосовує робочі аркуші, ментальні мапи. Дієвим для активізації пізнавальної діяльності та засвоєння матеріалу дітьми з ООП  вважає використання ІКТ та підкастів: ігор, інтерактивних вправ, квест-кімнат, 3D-реконструкцій на платформах « Алаба», LearningApps, Wordwall,  Genially, проєкт з циклами аудіофайлів «Вчися вухами».

Учасники семінару отримали корисну інформацію та поради, які вони можуть використати у своїй роботі.