Онлайн-семінар для директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста

16 квіт. 2024

Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Синельниківської міської ради»   11 квітня  2024 року проведено онлайн-семінар для  директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста щодо реалізації парціальної програми «Український віночок. Регіон» та організації освітнього процесу в змішаному форматі за результатами реалізації проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».
    Виховувати відповідального громадянина своєї країни потрібно починати з дошкільного віку. Дитинство — це період становлення особистості.    Сучасність вимагає формувати у дітей соціально-громадянські компетентності. Саме ця  проблематика  стала основою  для роботи  педагогічного колективу ЗДО № 3 «Сонечко» в рамках інтегрованого курсу для дітей та молоді «Культура добросусідства». Початковою сходинкою цього курсу є програма «Український віночок. Регіон», яка  спрямована на організацію роботи з дошкільниками. Олена Малинка,  спікер онлайн-семінару, вихователь ЗДО № 3 «Сонечко» поділилася досвідом роботи творчої групи з питань вивчення програми, її апробації та розробки методичних рекомендацій щодо її впровадження в освітній процес. Вона розповіла про методичні заходи, на яких педагоги  закладу  ознайомилися зі змістом програми, попрактикувалися планувати роботу з дітьми та опрацьовували особливості організації роботи за окремими змістовими блоками програми. Педагоги закладу організовували роботу за трьома напрямами: робота з дітьми, батьками та громадою. Спікер заходу зазначила, що на досягнутому педагоги ЗДО № 3 не зупиняються і продовжують роботу над реалізацією регіональної програми «Український віночок. Регіон».
    Про організації освітнього процесу в змішаному форматі за результатами реалізації проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» розповіла  Любов Балала, консультант КУ «ЦПРПП СМР». Вона зазначила, що головна ідея організації освітнього процесу у змішаному форматі полягає у забезпеченні безперервності освітнього процесу для дітей, який за об’єктивних обставин не можна здійснювати у звичному (очному) форматі.
   Учасникам семінару були надані рекомендації  щодо алгоритму дій організації освітнього процесу з дітьми у змішаному форматі з активним включення в цей процес батьків.
     Цей захід був важливим кроком у напрямку забезпечення безперервності навчання та розвитку дошкілля громади в умовах воєнного стану в Україні.