19 квіт. 2024
У контексті впровадження Державного стандарту базової середньої освіти питання інтегрованого навчання набуває нового актуального значення і сприяє реалізації завдань мистецької освіти, а саме комплексному розвитку успішної особистості учня в процесі опанування мистецьких надбань людства.

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Синельникового 18 квітня 2024 року проведено онлайн-семінар  для учителів музичного і образотворчого мистецтв та інтегрованого курсу «Мистецтво» на тему « Інтеграція предметів мистецької галузі як засіб розвитку творчого потенціалу учнів».

Розпочала захід Олена Діріна, консультантка ЦПРПП, яка  розкрила питання  предметно - інтегративного підходу до мистецької освіти,  акцентувала увагу учасників семінару на доцільності використання художньо-педагогічних технологій для всебічного розвитку учнів та їхньої творчої самореалізації.

Римма Цвіль, вчителька образотворчого мистецтва Синельниківського ліцею № 6, поділилася цікавим та корисним досвідом  використання ігрових технологій на уроках мистецтва. Ознайомила присутніх з  дидактичними іграми, спрямованими на розвиток в учнів творчих здібностей та естетичних смаків.

Олександра Сторчай, вчителька  мистецтва Синельниківського ліцею № 7, запропонувала учасникам семінару для стимулювання активності учнів, виявлення творчої уяви, розвитку емоційного інтелекту, створення творчих проєктів використовувати медіатехнології - онлайн-сервіси та застосунки на основі штучного інтелекту:  Emoji Kitchen, Freepik, Dream by WOMBO.

Ольга Ковтун, вчителька мистецтва Синельниківського ліцею № 5, наголосила на  важливості застосування музейних технологій при викладанні інтегрованого курсу «Мистецтво» у дистанційному форматі навчання. Адже віртуальні екскурсії, онлайн-тури та виставки сприяють формуванню пізнавальної активності учнів, активізації пошукової, науково-дослідної  роботи, розвитку цифрової компетентності.

Підсумовуючи роботу семінару, педагоги відмітили його практичну спрямованість.  Дякуємо всім, хто долучився до участі у заході.