Консультативна нарада для фахівців психологічної служби закладів освіти м. Синельникового.

30 квіт. 2024

30.04 2024 за ініціативи ЦПРПП була проведена консультативна нарада для фахівців психологічної служби закладів освіти м. Синельникового. На початку заходу консультантка ЦПРПП Олена Буць привітала практичних психологів із професійним святом - Днем психолога, яке вся країна відзначала 23 квітня. Попри всі труднощі, які були на шляху освітян, освітній процес не припинявся. Усі педагогічні працівники, і фахівці психологічної служби у тому числі, навчали, виховували, підтримували, надавали консультації не тільки дітям, а й їх батькам, опікунам, усім родинам. Пані Олена проаналізувала заходи, у яких брали участь фахівці психологічної служби міста, зокрема у проєктах, які запроваджуються у Синельниковому для дітей та молоді. Закцентували увагу на питанні оформлення щорічного звіту на платформі «АІС-Я психолог» та сторінки психологічної служби на сайті ліцею. Торкнулися і атестації відповідно до нового Положення. А далі, відповідно до плану наради, до обговорення важливих питань підключились спікерки заходу. Так, Ірина Кавтарадзе, соціальний педагог ліцею№3, розповіла про психологічне забезпечення та супровід навчання дітей пільгових категорій. Соціальний педагог Ліцею № 5 Тетяна Савченко та практичний психолог ліцею №5 Антоніна Коваленко поділились досвідом роботи з дітьми та батьками родин внутрішньо переміщених осіб, адже навчальні заклади залишаються основною ланкою в організації соціально-психологічної та педагогічної роботи з дітьми та їх батьками з числа ВПО. Не менш важливим питанням у роботі практичного психолога, особливо під час війни, є вирішення психологічних проблем та зміцнення психічного здоров’я як здобувачів освіти, так і їх батьків та педагогів. Світлана Акименко, практичний психолог ліцею№2, та Ірина Руденко, практичний психолог ІРЦ, зазначили, що на допомогу в таких випадках стає Арт-терапія, але цікавою та дієвою вона може бути тільки за умілого використання. Як уберегти себе від впливу стресу та допомогти набути впевненості та оптимізму учням, тобто як зберегти ментальне здоров’я- своїми ідеями поділилася Катерина Живова, практичний психолог ліцею№7. Наприкінці заходу присутні зазначили, що тематика, яка висвітлювалася була корисною, цікавою та змістовною. Дякуємо збройним силам за спокійне життя та можливість працювати!